Ортодонтія для дорослих

Зазирнувши до сторінок історії ортодонтії, ми побачимо, що раніше ортодонтичне лікування застосовували лише до дітей та підлітків. Згадки про лікування дорослих людей були епізодичними, винятками з правил роботи окремих ортодонтів. Навіть у тих країнах, де зароджувалася сучасна ортодонтія (Франція, США, Німеччина), брекети й інші ортодонтичні засоби асоціювалися з дітьми віком від 10 до 14 років. Ще кілька років назад зустріч з дорослою людиною, яка має на зубах брекети, викликала неприхований подив. Але сьогодні цим вже нікого вразиш – чи не в кожному куточку світу люди носять найрізноманітніші брекети. За статистикою, кожен третій пацієнт ортодонта – доросла людина.

За умови правильно встановленого стоматологічно-ортодонтичного діагнозу, ортодонтичне лікування можливе у будь-якому віці. Механіка переміщення зубів у дітей та дорослих схожа. Різниця полягає у тому, що у дорослих, окрім ортодонтичних проблем, зазвичай присутні деякі інші, наприклад: численні реставрації, мостопiдiбнi протези, штучнi коронки, патологічне стирання зубів, захворювання тканин пародонта, проблеми зі скронево-нижньощелепними суглобами (СНЩС). Цим не можна нехтувати. Лікуючи дорослу людину, ортодонт тісно співпрацює зі стоматологом пацієнта, складає спільний план лікування, обговорює усі стоматологічні проблеми та шукає шляхи їх вирішення. Зазвичай після виправлення прикусу й вирівнювання зубів, пацієнту потрібно замінити усі ортопедичні конструкції (за наявності таких) й скорегувати або замінити реставрації зубів. Якщо пацієнт має захворювання тканин пародонта, ортодонтичне лікування відбуватиметься лише спільно з пародонтологом, і лише після зупинення гострого запального процесу. По закінченню такого лікування пародонтолог шинує зуби з подальшим довготривалим спостереженням. Проте не завжди ортодонтичну проблему може вирішити сам ортодонт. Враховуючи, що ріст кісток обличчя вже завершився, у деяких випадках для досягнення бажаних результатів варто звернутися до ортогнатичної хірургії.

Попри досить поширену, проте хибну, думку, встановлені на зубах брекети зовсім не впливають на усталений ритм повсякденного життя дорослої людини. Вони не заважають проводити бізнес-конференції, спілкуватися з друзями, співати, грати на музичних інструментах, їсти або цілуватися! Як правило, найбільша проблема – знайти у своєму навантаженому графіку вільний час для візиту до ортодонта!

Некрасива посмішка через неправильне розташування зубів, пародонтит, неможливість проведення адекватної реставрації зубів, фіксації керамічної коронки чи імплантанта є основними причинами проведення ортодонтичного лікування у дорослих. Криві зуби й неправильний прикус мають вагомий вплив на здоров’я всієї ротової порожнини.

Ортодонтичне лікування запобігає виникненню багатьох серйозних потенційних проблем, таких як: карієс, захворювання ясен, неприємний запах з рота, біль та клацання у скронево-нижньощелепному суглобі (СНЩС), можливість втрати зубів тощо.

І також Ви нарешті матимете неперевершену, сяючу та по-справжньому щиру посмішку!